Biblioteka švietimo inovacijų parodoje

2016 11 30

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" lapkričio 25-26 dienomis vyko Lietuvos švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016". Paroda „Mokykla 2016" – svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys.

Jame susitinka, mokosi ir gerąja patirtimi dalijasi švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.  Šeštą kartą vykusioje parodoje dalyvavo per 100 įmonių ir švietimo įstaigų.

Parodoje veikė „Atradimų laboratorijos", kurios kvietė pasinerti į kūrybinę tiriamąją veiklą. Mokiniai ir mokytojai galėjo atlikti įvairius gamtos mokslų eksperimentus, iš naujo atrasti inžineriją, susipažinti su įdomiausiais matematikos aspektais, tyrinėti genealoginius medžius, kurti robotus ir komiksus.  Štai tokioje Mažųjų laboratorijoje 2 pamokos buvo skirtos Utenos A. ir M. Miškinių viešajai  bibliotekai pristatyti savo veiklas.

Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai atstovavo bibliotekininkės: Jurgita Gudelienė, Vaida Kunčinienė, Neringa Matkevičienė. „Robotikos užsiėmimus vedėme 5 klasių vaikams. Su vaikais kūrėme tokias programas, pagal kurias robotas nuvažiuotų vieną metrą, važiuotų kvadratu bei sugebėtų nuvažiuoti pagal nubraižytą trajektoriją. Pamoka praėjo labai smagiai, vaikai įvykdė užduotis, norėjo daugiau laiko praleisti programuodami" – patirtimi dalijosi Neringa Matkevičienė.

Antra pamoka buvo skirta pradinių klasių mokytojams. Utenos bibliotekininkės skaitė pranešimą tema „Socialinių gebėjimų ugdymas moderniųjų technologijų pagalba",  pasidalino gerąja patirtimi apie vaikų veiklas bibliotekoje. Jau antrus metus bibliotekoje dirbama  pagal įgyvendintą projektą  „Vaikų bendrųjų gebėjimų ir socialinių įgūdžių ugdymas bibliotekose panaudojant tikslinius žaidimus bei kompiuterines ir aplinkos technologijas" - vedami užsiėmimai panaudojant edukacinius tikslinius žaidimais bei programuojamus  Lego konstruktorius, didžiulis dėmesys skiriamas vaikų bendrųjų kompetencijų ugdymui.

Smagu ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir pasisemti naujų idėjų, padedančių kurti tokią aplinką, kurioje dirbama ir mokomasi  su džiaugsmu.

Parengė Vaida Kunčinienė