Rašytojo Tomo Dirgėlos susitikimas su skaitytojais

2016 11 09

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta smagi ir nuotaikinga Tomo Dirgėlos knyga vaikams „Tomas ir Domas. Dingusios šluotos byla".

Tomo Dirgėlos knygoms būdinga absurdiškos situacijos, keisti personažai, žaidimas žodžiais. Jaunasis rašytojas siekia sudominti ir prajuokinti skaitytoją vaiką, nes, pasak autoriaus „pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas".

Knygą pristatyti padėjęs aktorius Giedrius Arbačiauskas skaitė knygos ištraukas, pritardamas gitara įdainavo keletą knygoje esančių eilėraščių.

Į knygos pristatymą susirinko pilna konferencijų salė vaikų, kurie, klausydami vaizdingo aktoriaus skaitymo, krykštavo, juokėsi, plojo, patys pritarė aktoriaus dainoms. Vaikai galėjo pabendrauti su jaunuoju rašytoju, užduoti  rūpimus klausimus. Vaikams buvo pabrėžta, kad  jie gali užduoti bet kokius klausimus. Vieni domėjosi, kiek kainuoja išleisti knygą, kiek rašytojas uždirba, ką planuoja pirkti. Kitiems buvo įdomu, ar rašytojas turi mūzą, kokio amžiaus pradėjo kurti. Paklaustas apie tai, kiek knygų planuoja parašyti, T. Dirgėla užtikrintai atsakė, kad apie tris šimtus.

Po renginio mažieji skaitytojai apspito rašytoją, kad gautų autografą ir atsakymus į asmeninius klausimus.