Biblioteka paminėjo 85-uosius veiklos metus

2016 09 30

85-metį švenčianti Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka konferencijų salėje vos talpino garbius svečius atvykusius pasveikinti bibliotekos bendruomenę. Ekrane besikeičiančios bibliotekos archyvinės nuotraukos, sustabdytos praeities ir dabarties įvykių, švenčių ir kasdienybės akimirkos traukė žiūrovų dėmesį.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė  apžvelgė bibliotekos istoriją, kuri neatsiejama nuo Lietuvos istorijos, papasakojo kaip per dešimtmečius keitėsi biblioteka ir joje dirbantys žmonės. Tam, kad mūsų biblioteka ir toliau teiktų modernias paslaugas, kad mūsų idėjos būtų palaikomos įvairių fondų finansavimo mes turime labai daug dirbti, kalbėjo direktorė, džiaugdamasi bibliotekos nueitu keliu ir įgyvendintais darbais. „Pasaulyje yra žymiai senesnių ir turtingesnių bibliotekų. 85-eri metai žmogaus gyvenime yra labai daug, o bibliotekoms – tai tik klestėjimo pradžia", – sveikindama bibliotekos darbuotojus, steigėjus, partnerius sakė Vida Garunkštytė.

LR kultūros viceministras Arnas Neverauskas pasidžiaugė vieninga bibliotekininkų bendruomene. Pasak viceministro, ši biblioteka yra viena iš lyderių, kuriai 2002 m. buvo suteiktas pavyzdinės bibliotekos vardas Rytų ir Vidurio Europos šalims, ir tokio vardo ji nusipelno kasmet.

Sveikinimo žodžius tarė Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės vicemeras Vidmantas Valinčius, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius prof. dr. R. Gudauskas, šios bibliotekos Strateginių projektų plėtros skyriaus vedėjas - projekto „Bibliotekos pažangai 2" vadovas E. Stratilatovas, rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė , Utenos kultūros ir švietimo centrų vadovės – Asta Motuzienė ir Vitalija Bujanauskienė, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė, muzikos mokyklos direktorius Arūnas Katinas,  Utenos mokyklų direktoriai, leidyklos-spaustuvės „Utenos Indra" steigėjai, pasveikinti atvyko seniūnai, Anykščių, Ignalinos, Zarasų, Molėtų, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio bibliotekų atstovai, Utenos trečiojo amžiaus universiteto vadovė Vyda Krasauskienė ir daugelis kitų.

Bibliotekos darbuotojams  už atsakingą ir profesionalų darbą buvo įteiktos kultūros ministro Šarūno Biručio, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus bei rajono savivaldybės mero Alvydo Katino pasirašytos padėkos.

Po sveikinimų visi susirinkusieji buvo kviečiami pasimėgauti Džiazo kvarteto (vokalas – Živilė Povilaitytė, klavišiniai – Rolandas Babraitis, mušamieji – Arvydas Jofė, saksofonas – Arūnas Katinas) muzika, pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais.

Bibliotekos jubiliejaus proga rugsėjo 30- spalio 1 d. vylo konferencija "Nauja sena biblioteka", kurios metu buvo skaityti pranešimai apie bibliotekų bendradarbiavimo projektus, bendruomenės idėjų realizavimą per savanorystę, pristatyti nauji bibliotekų projektai. Europos suaugusiųjų švietimo elektroninės platformos EPALE ekspertė Utenos regionui Laima Lapinienė apžvelgė šios platformos tikslus, uždavinius, dalyvavimo jos veikloje svarbą mokymosi visą gyvenimą veikloms bibliotekose organizuoti.

Konferencijos programa