Dailė - mano gyvenimo dalis

R. Slesoriūnienės karpinių parodos pristatymas

2016 05 05

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Utenos trečiojo amžiaus universiteto Menų fakulteto dekanės Rasos Slesoriūnienės trečioji personalinė karpinių paroda „Ieškojimai".

Kaip ne kartą yra pabrėžusi R. Slesoriūnienė, karpymas – tai būdas pažinti žmogų, pasaulį, išlieti savo emocijas, išreikšti jausmus, patirtį ir pasaulėžiūrą. „Aš dar nesuradau savęs. Todėl mano paroda ir pavadinta „Ieškojimai", – sakė tautodailininkė. Jos darbuose vyrauja liaudiški motyvai, gyvybės medžio, augmenijos, gyvūnijos bei stilizuoti lietuvių liaudies simboliai. Parodoje apsilankiusi visiems uteniškiams gerai pažįstama karpytoja, margučių meistrė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė linkėjo surasti savo stilių, kad pažvelgęs į paveikslą žiūrovas galėtų pasakyti: „Taip, čia Rasos  darbas". Parodoje dalyvavo svečiai iš Vokietijos – karpytoja Gundel Zimmermann su vyru prof. Haio Zimmermannu.

Kartu su R. Slesoriūnienės karpiniais bibliotekoje buvo eksponuojami ir tautodailininkių Vaidos Svigarienės bei Miglės Saladžiūtės karpyti atvirukai.