Birutės Jonuškaitės knygos „Maranta“ pristatymas

2016 02 04

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja, prozininkė Birutė Jonuškaitė ir literatūros kritikas, profesorius Petras Bražėnas. Susitikime pristatyta B. Jonuškaitės knyga „Maranta", kuri dalyvauja 2015 Metų knygos rinkimuose.

Tai naujausia B. Jonuškaitės knyga. Be šios knygos ji yra  romanų „Didžioji sala", „Ievos neišvarė iš rojaus", „Baltų užtrauktukų tango", daugelio apysakų, apsakymų ir esė rinkinių autorė. Trumpai pristačiusi savo kūrybą, rašytoja kvietė visus susirinkusius bendrauti, užduoti klausimus, pasiklausyti ištraukų iš knygos.

„Marantą" autorė rašė penkerius metus. Šios knygos geografija labai plati, nuo Lietuvos – Lenkijos pasienyje esančio kaimo, kuriame užaugo pati rašytoja, iki Amerikos. Tai vienos giminės istorija, su trijų kartų moterų pasauliais o pagrindinė knygos herojė – dailininkė, kuri  keliauja po pasaulį ir ieško savęs.

Prof. P. Bražėnas džiaugėsi, kad retai pasitaiko tokia proga – pusantros valandos bendrauti su knygos autore. Romaną jis perskaitė du kartus. Gali būti, kad skaitys ir trečią. Literatūros kritikas pabrėžė, kad B. Jonuškaitė – charakterių meistrė. Ypač jai sekasi sukurti moterų charakterius. Charakteriai – rašytojos stiprybė. Literatūros tyrinėtojas palinkėjo autorei kito dar geresnio romano.

Renginyje muzikavo Utenos muzikos mokyklos moksleiviai (mokyt. G. Armonaitienė).