Susitikimas su lenktynininku Benediktu Vanagu

2016 04 25

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka prisijungė prie iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką", kurią įgyvendina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2".

Pasak bibliotekos vadovės Vidos Garunkštytės, iniciatyvos  tikslas – į bibliotekas pritraukti ir jų globėjais padaryti įdomius bei iniciatyvius Lietuvos žmones, galinčius ir norinčius prisidėti prie bibliotekose vykdomų veiklų, priartėti prie vietos žmonių ir su jais pasidalinti savo žiniomis bei patirtimi.

Jau antruoju Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Globėju tapo ir savo vardo lentyną pristatė vienas žinomiausių lenktynininkų Benediktas Vanagas. Kaip pažymėjo pats lenktynininkas, Utenoje yra daug jo šaknų. Tėvukas yra kilęs iš Utenos krašto, mama yra gimusi Utenoje. Čia, Utenos apylinkėse, daugelį metų vyksta Halls Winter Rally, kuris yra didžiausias Lietuvoje renginys žiemos metu. Utena puikus miestas su modernia biblioteka ir jam didelė garbė būti jos globėju.

Į globojamos bibliotekos lentyną B. Vanagas sudėjo jam svarbias knygas: Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas", Paulo Coelho „Alchemikas" ir Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė ferrarį", - tai pakankamai lengvai skaitomos knygos, bet gerų tezių rinkiniai. Dar Steve"o Jobso biografiją - žmogaus, kuris buvo pakankamai įdomi asmenybė, nepaisant keistų būdo bruožų. Vieną paskutinių perskaitytų knygų apie Vinstoną Leonardą Spenserį Čerčilį, kurį gana dažnai mėgsta cituoti. Šioje lentynoje taip pat atsidūrė ir fotografijų albumas „Vieno Dakaro istorija", kurią lenktynininkas dovanojo bibliotekai.

Susitikime su garsiu lenktynininku uteniškiai išgirdo, kaip B. Vanagas susidomėjo lenktynėmis, kiek automobilių yra vairavęs, kokį didžiausią greitį yra pasiekęs, apie dalyvavimą Dakare, „Winter Rally". Susitikimo metu buvo prisiminta ir „Velomaratono" – didžiausio dviračių renginio turbūt ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijyje – istorija.

Lenktynininkas atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus. Jaunimui palinkėjo svajoti, nors svajoti visgi reikia atsargiai, nes pasak lenktynininko Benedikto Vanago – „Svajonės kartais pildosi".