2020 lapkritis–gruodis. Knygų apžvalga

Račickas, Vytautas. Juzulio istorijos : įvairiu laiku įvairiose Lietuvos vietose gyvenantis Juzulis pasakoja apie save ir kitus - Vilnius : V. Račickas, [2020] (Vilnius : Standartų sp.). – 238 p.

Naujausioji rašytojo Vytauto Račicko knyga „Juzulio istorijos" – jau trisdešimt devintoji autoriaus kraitėje. 27 trumpų istorijų knyga vaikams ypatinga tuo, kad joje pagrindinis veikėjas prabyla įvairiomis tarmėmis.
Dvidešimt septynios istorijos – ir tiek pat Juzulių. Jie iš Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, kitų etnografinių Lietuvos rajonų. Todėl kartais vietos tarme prabyla. Juzulis – ne vien dabarties (ir ne tik vaikų) gyvenimo atpasakotojas, bet ir kai kurių istorinių įvykių liudininkas bei dalyvis. Autoriui maga pažvelgti į socialinius, moralinius mūsų gyvenimo dalykus, tarpusavio santykius šeimoje, vaikų augimo skaudulius anuomet ir dabar.

Kurickis, Chaimas. Išgyventi ir papasakoti : [atsiminimai]. - Utena : Utenos Indra, 2020 (Utena : Utenos Indra). - 127 p.

Chaimas Kurickis gimė 1921 m. Utenoje. 1941 m. birželį artinantis vokiečių kariuomenei Chaimas Kurickis su mama traukėsi į Rytus, tačiau Daugpilyje, Latvijoje, buvo suimti, atskirti ir įkalinti – motina gete, o jis – kalėjime. Knygos herojus pabuvojo ir gete, ir keliose koncentracijos stovyklose, kur kovojo už išlikimą iki pat 1945 m. gegužės 5 d., kai buvo išlaisvintas Vokietijoje. Savo atsiminimus ir išgyvenimus Chaimas Kurickis sudėjo į šią knygą kartu su keliais eilėraščiais.

Atokios stotys : [almanachas] / redaktorius ir sudarytojas Vytautas Kaziela.

2020. - Utena : Kamonada, 2020. - 282 p.

Lietuvos periferijose ir emigracijoje gyvenančių lietuvių poetų dešimtasis almanachas.