2020 spalis. Knygų apžvalga

Jakštas, Jonas. Užuominos : lyrika. - Vilnius : Homo liber, 2020 .- 103 p.

Šis poeto Jono Jakšto rinkinys atkartoja kitų jo rinkinių motyvą – žmogaus ryšį su kitais žmonėmis, su gamtą savo namais laikančiais visais gyviais bei visomis gyvybės apraiškomis. Tačiau yra ir nemažai naujovių. Tai įtaigi žmogaus vidinio pasaulio analizė, paslaptingi, tik nejučiomis, vos ne vos suvokiami laiko, gyvenimo reiškiniai, kurie supa šiandieninį žmogų. Ypač labai išraiškingi eilėraščiai apie artimo žmogaus netektį. Jų dramatizmas, tragizmas apvalo skaitytojo vidinį pasaulį, sukelia troškimą prasmingai gyventi.

Eugenija Šimkūnaitė – Lietuvos legenda : autobiografija, iš rašytinio palikimo, atsiminimai, laiškai. - Vilnius : Žuvėdra, 2020. – 207 p.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius metus paskelbė habilituotos gamtos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės metais. Taip minimos 100-osios mokslininkės mūsų kraštietės gimimo metinės bei darbų svarba ir nuopelnai žmonėms. Žurnalistas Stasys Lipskis parengė biografiją „Eugenija Šimkūnaitė – Lietuvos legenda" sudarytą iš žolininkės užrašų, laiškų, vaizdinės medžiagos bei atsiminimų.
Knyga „Eugenija Šimkūnaitė – Lietuvos legenda" – supažindina skaitytojus su savo srities garsenybe, daug nuveikusią mūsų šalies labui ir niekada neatsisakiusią padėti pagalbos prašantiems žmonėms. Leidinyje pateikiama autobiografija, rašytinis paveldas, mokslininkės laiškai, įvairūs atsiminimai bei vaizdinė medžiaga.

Kunigėlis, Linas. Jonas Valančiūnas : su kamuoliu – paskui svajonę. - Vilnius : Alma littera, 2020. – 127 p.

Jonas Valančiūnas – vienas žinomiausių lietuvių, žaidžiančių NBA lygoje. Jį puikiai pažįsta Lietuvos ir pasaulio krepšinio gerbėjai, o štai nuo ko ir kur viskas prasidėjo, daug kam negirdėta. Koks jis, Jonas Valančiūnas? Kas tas žmogus, pirmasis pastebėjęs jauno vaikino gabumus? Kas kone už rankos atvedė Joną didįjį sportą? Kaip jaučiasi jauni vyrai, patekę į NBA ir kaip tenai patekti?
Smagiai ir atvirai papasakota Jono sėkmės istorija neabejotinai sudomins jaunus žmones ir visus krepšinio gerbėjus.