2018 liepa – spalis. Knygų apžvalga

Kitkauskas, Napaleonas (1931-). Vilniaus arkikatedros požemiai. - Vilnius : "Kultūros" leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). – 127 p.

Napaleonas Kitkauskas – inžinierius, architektas, restauratorius, mokslų daktaras, keletą dešimtmečių tyrinėjo reikšmingiausius Lietuvos istorijos ir kultūros paminklus, rengė jų restauravimo, atstatymo projektus. Daugiau kaip dvidešimt metų tyrė Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos valdovų rūmų pamatus ir rūsius. Buvo Vilniaus pilių tyrimo centro architektūrinių tyrimų skyriaus vadovas.

Šią knygą autorius pradeda žodžiais: „Nėra Lietuvoje kito pastato, kurio istorija būtų tokia įdomi, su kuriuo būtų susiję tiek daug svarbiausių Lietuvos valstybės ir Bažnyčios gyvenimo įvykių, kaip Vilniaus katedra". Iš jos požemių galima pažinti ne tik Katedros, bet ir kitas Lietuvos istorijos paslaptis.

Žukas, Algirdas (1942-). Likimai : [atsiminimai]. - Utena : Kamonada, 2018. - 155 p.

Algirdas Žukas knygoje „Likimai" pasakoja apie išnykusį Baltušavos kaimą (Anykščių r., Skiemonių sen.). Atskleidžia Adolfo Šapokos, Vištelių ir kitų kaimo šeimų likimus. Knyga iliustruota nuotraukomis.

Bražėnienė, Odeta. Margučių marginimas Aukštaitijoje = Decorating Easter eggs in Aukštaitija. - 2-asis patais. ir papild. leid.. - Kaunas : V3 studija, 2018. – 171 p.

Odeta Bražėnienė pristato knygos „Margučių marginimas Aukštaitijoje" II papildytą leidimą. Knyga gausiai iliustruota. Joje plačiai pristatomos tradicinės lietuviškų margučių marginimo technikos: išrašymas karštu vašku ir skutinėjimas. Taip pat knygoje aprašyti ir šiuolaikiniai margučių marginimo būdai: puošimas karpiniais, šiaudais, floristika, tekstilė ir daug kitų.

Leidinys - puiki dovana visiems, kas domisi lietuviškais paprotiniais menais, kas ieško naujų idėjų margučių dažymui.