2018 balandis. Knygų apžvalga

 Peleckis-Kaktavičius, Leonas (1946-). Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys : esė, pokalbiai, atklastai. - Šiauliai : Neoprintas, [2017]. – 225 p.

Žymaus lietuvių literatūros kūrėjo Algimanto Baltakio didžioji gyvenimo dalis prabėgo okupuotoje Lietuvoje. Būta ne tik atradimų, bet ir klaidų bei klystkelių, abejonių, praradimų. Populiaraus poeto gyvenimo kasdienybė ne visada buvo tokia, kokią anuomet populiarino spauda ar viešoji nuomonė.
Knygos tikslas - parodyti tikrą A. Baltakį. Tai, kas užfiksuota sovietmečiu (1988) išleistoje monografijoje „Paskui pėsčią paukštį", svarbu, įdomu, tačiau atėjo laikas pratęsti, papildyti, atnaujinti.

 Praspaliauskas, Deivydas. Aš, tu ir virtuvė : [kulinarinė knyga]. - Vilnius : Alma littera, 2017. - 197, [1] p.

Vaikinas iš Užpalių Deivydas Praspaliauskasbuvo vos 22-ejų buvo pripažintas Lietuvos šefu Nr. 1. Netrukus Vilniuje duris atvėrė pirmas jo restoranas. Knygoje autorius atveria savo restorano bei širdies duris ir pasakoja, kiek daug čia gali nuveikti, ragina patirti tikrąjį restorano virtuvės gyvenimą, stebina savo receptais.

 Račickas, Vytautas (1952-). Kaip Gugis Dzidaras Bugį Badarą nugalėjo : pasaka ne pasaka apie milžinus ir ne milžinus vaikams ir ne vaikams. - Vilnius : V. Račickas, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). – 67 p.

Skaitytojai Vytautą Račicką gerai pažįsta ir visada laukia naujos jo knygos, kurioje paprastai būna daug linksmų nuotykių. Šioji – būtent tokia. Ši istorija – pasaka ne pasaka vaikams ir ne vaikams.. Ją skaitydamas, patirsi tikrą skaitymo džiaugsmą. Juokaudamas ir pokštaudamas autorius moko skaitytoją gyvenimo išminties ir svarbių dalykų.