2017 sausis - kovas. Knygų apžvalga

Gaižutis, Algirdas. Vaikystė ir grožis : monografija. - Vilnius : Lietuvos edukologijos universiteto leidykla, 2016 .- 431 p.

Monografija skirta aktualiai tematikai – individo estetiniam ir kultūriniam ugdymui. Autorius, remdamasis šiuolaikinės filosofijos, psichologijos, menotyros, edukologijos idėjomis ir patyrimu (taip pat primindamas ir klasikinį patyrimą), pateikia savitą vaikystės estetikos koncepciją. Knygoje tyrinėjama estetinio ir kultūrinio ugdymo europinis ir ne tik europinis idėjų laukas, drauge ir mūsų, lietuvių, panašių diskusijų pradmenys. Ypač akcentuojama meno dalykų sanglauda ir jungtys, jų integracija su kitais humanitariniais ir gamtos mokslais.

Červokienė, Daiva. Kaip gydo medžiai : Eugenijos Šimkūnaitės ir šiandienos vaistininkų, žolininkų patirtis ir patarimai. – Vilnius, 2016. – 221 p.

Knygelėje "Kaip gydo medžiai" rašoma apie dažniausiai Lietuvoje augančius medžius ir krūmus. Pagal dr. Eugenijos Šimkūnaitės sudarytą medžių horoskopą pateikiama informacijos apie jų savybes, augimvietes, cheminę sudėtį, naudojimą ir išskirtines ypatybes, vaizdavimo ypatumus mituose ir tautosakoje. Vertinga knygelės "Kaip gydo medžiai" dalis - šiandienos vaistininkų ir žolininkų patarimai, kaip medžių, krūmų ir kitų augalų preparatais stiprinti organizmo imunitetą.

Račickas, Vytautas. Tetulė Ulė, septintoji šlepetė ir mafija : [apysaka] / [iliustravo Ramunė Savickytė]. - Vilnius : V. Račickas, 2017 .- 159 p.

Vytauto Račicko apsakymai lengvi, suprantami. Sugriuvus Edvarduko tėvų verslui, jiems lieka, regis, tik vienas šansas išsigelbėti – emigruoti. Arba netyčia atrasti Napoleono lobį. Maža to – savų problemų turi ir Edvardukas. Tačiau įvykių centre staiga atsiduria senolė Tetulė Ulė ir kiti veikėjai, kurių dėka viskas netikėtai susitvarko. Socialinių problemų sklidina istorija papasakota žaismingai ir linksmai.