Utenos kraštas spaudoje, 2022 kovo 8–10

Meras kreipėsi į susisiekimo ministrą dėl kelio VIlnius–Utena rekonstrukcijos / Utenos rajono savivaldybės administracija // Utenis. – ISSN 1392-396X. – 2022, kovo 10, p. 10.
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas vasario pabaigoje kreipėsi į LR susisiekimo ministrą Marių Skuodį dėl vieno blogiausių Lietuvoje kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijos. Kreipimasis buvo parengtas Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo tarybos pirmininko Rimanto Šaučiūno ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktoriaus Jurgio Dambravos iniciatyva.

Milerytė, Rasa

Savanorių lankomi žmonės džiaugiasi: ne tik padeda apsirūpinti būtinais dalykais, bet ir blaško vienatvę / Rasa Milerytė. – Iliustr.  // Utenis. – ISSN 1392-396X. – 2022, kovo 10, p. 10.
Utenoje Raudojojo Kryžiaus savanorių grupę, lankančią garbaus žmones, kuruojanti Skirmantė Kairytė papasakojo apie vykdomą projektą „Šilti apsilankymai".

Utenoje – potencialas ne tik tarpukario mokyklos konversijai, bet ir naujai statybai. – Iliustr.  // Utenis. – ISSN 1392-396X. – 2022, kovo 10, p. 9 .
Praėjusiais metais Utenoje buvo uždaryta Rapolo Šaltenio progimnazija. dar tarpukario laikotarpiu statytas pastatas ir jo teritorija dabar – atviri idėjoms. Šių idėjų Utena ieško Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas". Konkurse dalyvaujantys Sandra Senavaitytė ir Aurimas Dambrauskas pateikė savo viziją, kaip įveiklinti šią teritoriją.

Šnurova, Genovaitė

Burk, čigonėle, burk... : [gyvenimiška istorija] / Genovaitė Šnurova // Utenis. – ISSN 1392-396X. – 2022, kovo 10, p. 4 .

Makarova, Dalia

Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova: „Visam pasauliui parodysime, kokie susitelkę ir atkaklūs esame kovoje už laisvę" : [pokalbis su Kijeve gyvenančia Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Makarova] / [kalbėjosi] Rasa Milerytė. – Iliustr.  // Utenis. – ISSN 1392-396X. – 2022, kovo 10, p. 1–2, 11.

Kulakauskas, Visvaldas

Gabaus meistro neeilinė sodyba, kelnės, kainavusios gyvybę, ir pusė kiaušinio per Velykas / Visvaldas Kulakauskas. – Iliustr.  // Utenos diena. – ISSN 1648-0783. – 2022, kovo 9, p. 11–12.
Apie Utenos rajone esantį Verbūnų kaimą. Pateikiama šiame kaime gimusios, šiuo metu Jaurelių kaime gyvenančios Angelės Ilčiukaitės atsiminimai apie gyvenimą kaime, žuvusius brolius partizanus Joną ir Petrą Ilčiukus.

Bujanauskienė, Vitalija

Vitalija Bujanauskienė: „Šį apdovanojimą dalijuosi su visais žmonėmis" : [pokalbis su Utenos švietimo centro direktore Vitalija Bujanauskiene] / [kalbėjosi] Lina Narčienė. – Iliustr.  // Utenos diena. – ISSN 1648-0783. – 2022, kovo 9, p. 10.
Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje. Tarp apdovanotųjų ir Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė. Už Lietuvos švietimo sistemos tobulinimą uteniškei įteiktas valstybės apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžius. Pateikiamos V. Bujanauskienės mintys apie pelnytą garbingą apdovanojimą, gyvenimo kelio pasirinkimą, pomėgius ir naujas veiklas.

Kairytė, Aurelija

Švilpiant kulkoms uteniškiai nepamiršta tų, kurie pagalbos patys nepaprašys / Aurelija Kairytė-Smolianskienė. – Iliustr.  // Utenos diena. – ISSN 1648-0783. – 2022, kovo 9, p. 1, 6.
Uteniškė Ugnė Petruševičiūtė, padedama ne pelno siekiančios labdaros organizacijos VšĮ „Lietuva – gyvūnams" savanorių, rinko paramą gyvūnų maistu bei jų priežiūros priemonėmis. Aukos nukeliaus į Ukrainą.

Narčienė, Lina

Verslininkas, atsivežęs karo pabėgėlius „Jautėme parako kvapą" / Lina Narčienė. – Iliustr.  // Utenos diena. – ISSN 1648-0783. – 2022, kovo 9, p. 1, 3 .
Tris karo pabėgėlių šeimas iš Ukrainos ryžęsis paimti ir į Lietuvą atvežti Utenos verslininkas, degalinių tinklo „Alauša" vadovas Algimantas Čaplinskas pasakojo apie šią kelionę ir teigė, jo padėti Ukrainos žmonėms skatino pareiga ir atsakomybė.

Šimtametės sulaukė malonaus dėmesio / parengta pagal Leliūnų, Sudeikių ir Utenos seniūnijų informaciją. – Iliustr.  // Utenos diena. – ISSN 1648-0783. – 2022, kovo 5, p. 5 .
Kovo 1 dieną garbingą 100 metų jubiliejų sutiko dvi Utenos rajono gyventojos –  Medenių kaime gyvenanti Antanina Trimonienė ir šiuo metu Sirutėnuose gyvenanti Strazdakalnio kaimo gyventoja Natalija Purvinienė.

„Utenos trikotažas" Ukrainos pareigūnams siunčia per 3000 vnt. trikotažo drabužių. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, p. 5.
SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas", atsiliepdama į Lietuvos policijos profesinės sąjungos pagalbos kvietimą, į Ukrainą išsiuntė pirmąją per 1500 vnt. termodrabužių partiją.

Bagdonas, Vytautas

Bibliotekoje rašė diktantą, diskutavo apie lietuvių kalbą / Vytautas Bagdonas. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, p. 5.
Anykščių rajono Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija ir biblioteka organizavo lietuvių kalbos dieną seniūnijoje. Renginio metu buvo rašomas diktantas ir išklausytas pranešimas tema „Vaižgantas – lietuvių kalbos sergėtojas".

Utenoje – potencialas ne tik tarpukario mokyklos konversijai, bet ir naujai statybai / Structum inf.. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, priedas „Šeimai ir namams", p. 2.
Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas" dalyvaujantys Sandra Senavaitytė ir Aurimas Dambrauskas bandys išspręsti Utenoje uždarytos R. Šaltenio progimnazijos pastato ir jo teritorijos atgaivinimo idėjas.

Pasveikinta garbinga jubiliatė / parengė Lina Kovalevskienė. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, priedas „Šeimai ir namams", p. 2.
Ignalinos savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas ir seniūnas Valentinas Rumbutis 90-mečio proga pasveikino Ignalinoje gyvenančią Genovefą Mačkinienę.

Sakaitė, Kristina

Tarp Molėtų kalvų apsigyvenę vilniečiai kuria rožines erdves / Kristina Sakaitė. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, priedas „Šeimai ir namams", p. 1, 3–4.
Persikėlusi iš sostinės ir apsigyvenusi Molėtų rajone Jolitos ir Sauliaus Bugailiškių šeima ėmėsi netradicinės veiklos – perdirba rožių žiedlapius ir gamina iš jų maisto bei kosmetikos produktus.

Sakaitė, Kristina

Utenos rajono miškuose laukiama naujakurių – bus keliami inkilai paukščiams ir šikšnosparniams / Kristina Sakaitė. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, p. 4.
Kovo 9–10 dienomis šalies miškuose bus keliami inkilai. Miškininkai organizuoja sutiktuves sparnuočiams ir kviečia į renginį „Paukščiai grįžta namo". Utenos rajono miškuose taip pat bus laukiama sparnuočių. Pateikiamas Anykščių regioninio padalinio l. e. p. gamtotvarkos specialisto Mariaus Trumpicko komentaras.

Gyventojų saugumui – 32 kolektyvinės apsaugos statiniai / Utenos r. sav. administracija. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, p. 3.
Informuojama, kad Utenos rajone slėptuvių nėra, o siekiant apsaugoti gyventojus numatyta evakuacija, t. y. žmonių išvedimas į saugią zoną. Utenos rajono savivaldybėje namų netekusių ar kitų savivaldybių evakuotų gyventojų apgyvendinimui numatyti 32 kolektyvinės apsaugos statiniai – mokyklų, kultūros centrų salės.

Sakaitė, Kristina

Ukrainiečių karo pabėgėlių vaikai kibs į mokslus Utenos mokyklose / Kristina Sakaitė. – Iliustr. // Utenos apskrities žinios. – ISSN 1392-9399. – 2022, kovo 9, p. 1, 3.
Utenos rajone apsistojusių karo pabėgėlių iš Ukrainos skaičius kasdien auga. Sudeikių daugiafunkciame centre  prisiglaudė pusšimtis ukrainiečių – Kovelio miesto gyventojų bei įmonės „Bleiras" darbuotojų šeimų narių, keli ukrainiečiai buvo laikinai apgyvendinti Utenos vienuolyne. Dalis vaikų pradėjo lankyti Vyturių progimnaziją, vyresnieji – „Saulės" gimnaziją. Pateikiami Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Romualdo Kraulišo komentarai.