Bibliotekai 90!

Ar jau matėte? Bibliotekos gimtadienio proga, kviečiame visus atvykti į biblioteką ir nuotraukų pagalba pakeliauti prisiminimų takais. Atvykę pamatysite kaip keitėsi biblioteka, jos darbuotojai, išvysite akimirkas iš įvairių bibliotekos renginių, o galbūt nuotraukose atrasite ir save! Nuotraukų instaliacijas rasite iki metų pabaigos, kiekviename bibliotekos aukšte, tam skirtose erdvėse. Kviečiame atvykti!

Rotary klubas pildo dovanomis bibliotekos lentynas

Prieš pora metų atidarę knygų lentyną bibliotekoje ir pažadėję kasmet pildyti ją, Utenos Rotary klubo nariai uoliai laikosi savo pažado ir šiemet vėl dovanojo bibliotekai naujausias ir skaitomiausias knygas.

Skaityti daugiau...

Paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room"

Kas nutinka, kai mes vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o kokios nematome? Kaip nustatome, ar nuotrauka arba žinutė yra tikra, o gal melaginga?

Spalio 23 d. Lietuvą pasiekė tarptautinė (tiek virtuali, tiek fizinė) paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room" (The Glass Room: Misinformation Edition), kurioje galima panagrinėti, kaip socialiniai tinklai ir internetas pakeitė mūsų įpročius skaityti informaciją ir kaip į ją reaguojame. Parodoje sužinosime apie naujų rūšių nuomonės formuotojus, jų naudojamą naują ir seną taktiką, apie tai, kokį vaidmenį mes, informacijos naudotojai ir vartotojai, vaidiname ją skleidžiant ir kaip sklisdama informacija kinta.

Iki šiol visame pasaulyje surengta daugiau nei 150 parodos „The Glass Room" renginių, kuriuose dalyvavo daugiau nei 120 000 žmonių. Lietuvoje paroda bus eksponuojama spalio 23–30 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Utenos A. ir M. Miškinių bei Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosiose bibliotekose.

„Senjorų dienos internete 2020“

Šiais metais jau tradicine tapusi  akcija „Senjorų dienos internete"  vyks spalio 19 – 23 d. Projekto „Prisijungusi Lietuva" organizuojama nacionaline akcija  siekiame sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei   kritiškai vertinti informaciją. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją visus akcijos renginius organizuojame e. erdvėje.

https://www.prisijungusi.lt/renginiai/senjoru-dienos-internete-2020/

„Nepatogus kinas" Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje, Užpalių, Pakalnių, Kirdeikių, Sirutėnų, Vaikutėnų bibliotekose!

14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas" spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai- žiūrovai kviečiami  nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160-yje šalies bibliotekų.

„Nepatogus kinas" šiemet žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 dokumentinių filmų, atliepiančių nūdienos problemas:  politines aktualijas, socialines problemas,  lyčių lygybę, pilietinius judėjimus,  rasinę nesantaiką, klimato kaitą.

„Nepatogaus kino" nuoroda: https://nepatoguskinas.lt/2020/. Čia galite rasti visus filmus, išsirinkite jus sudominusį ir ateikite į biblioteką pažiūrėti nemokamai!

„Dar apie Justiną Marcinkevičių"

Džiaugiamės literatūros vakaro „Dar apie Justiną Marcinkevičių", skirto poeto 90-osioms gimimo metinėms  metu gauta poeto dukrų Ramunės ir Jurgos padėka