Kovo 01, 2017 2017-03-01

A. Užkalnis ir B. Vanagas - bibliotekos globėjai

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka prisijungė prie projekto „Bibliotekos pažangai 2" iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką", kuri skatina žymius žmones globoti bibliotekas.

Utenos bibliotekos globėjais tapo žurnalistas, publicistas ir keliautojas Andrius Užkalnis bei žinomiausias Lietuvos autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką" tikslas – į bibliotekas pritraukti ir jų globėjais padaryti įdomius bei iniciatyvius Lietuvos žmones, galinčius ir norinčius prisidėti prie bibliotekose vykdomų veiklų, idėjomis ir žiniomis sukurti naujas, savo pavyzdžiu skatinti vietos bendruomenę būti aktyvesne, o jaunąją kartą nepamiršti knygos.

Globėjai susitiko su bibliotekos bendruomene, diskutavo, pristatė savo veiklas bei atidengė  „Bibliotekos globėjo lentynas", dovanojo knygas. „Užkalnio lentyna ir tai yra dalykas, kuriuo labai didžiuojuosi. Utenos bibliotekoje esu daręs renginius ne sykį, tai puikių žmonių puiki vieta, mielas miestas ir aš labai laimingas, kad galiu ten palikti kruopelę savo, nors ir juodos, bet karštos širdutės", - džiaugdamasis globėjo vaidmeniu socialiniame tinkle rašė žurnalistas A. Užkalnis.

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką" siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skolinimo ar skaitymo vieta. Jos vis dažniau tampa bendruomenės, verslo, kultūros, meno atstovų susibūrimo iniciatorėmis, telkiančiomis bendrai veiklai. „Man tai tikrai didelis įvykis, nes knygos yra aukštą vietą mano pasaulėžiūroje užimanti švietimo priemonė. Būti tapatinamam su knygomis, man atrodo, yra didelis pasiekimas ir įvertinimas. Utenoje yra daug mano šaknų: mano tėvukas yra kilęs iš Utenos krašto ir mama. Čia daugelį metų organizuojame Halls Winter Rally, kuris yra didžiausias Lietuvoje renginys žiemos metu. Utena puikus miestas, puiki savivalda, moderniausia biblioteka, – man didelė garbė būti jos globėju",- kalbėjo ir B. Vanagas.

Anot direktorės Vidos Garunkštytės, tai vardai, kurie padės populiarinti bibliotekos paslaugas, paskatins naudotis jomis ir tą dalį gyventojų, kurie vis dar nesinaudoja biblioteka. Ir kas labai svarbu – paskatins žmones, ypač jaunimą, skaityti.

Dainora Narkūnienė