• Liepos 14, 2022

  Vasarą skaityti gera

  Atėjus vasarai, kuomet dienos tampa ilgos, o saulė džiugina bene kasdien, kiekvienas žmogus pasineria į atostogų nuotaiką, kuomet norisi skirti daugiau laiko sau bei poilsiui. Šiuo laikotarpiu Jūsų atostogas gali papildyti knygos, kurios padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir pasinerti į įvairiausias istorijas, o jei lauke lietus nukeliauti net į karščiausius pasaulio kampelius.

 • Birželio 15, 2022

  10-oji Aukštaitijos literatūrinė vasara

  Birželio 11-12 dienomis, po trejų metų pertraukos įvyko 10-oji, jubiliejinė, tarptautinė poezijos šventė – Aukštaitijos literatūrinė vasara „...ir saulas diementas žėruos..." (A. Miškinis). Šiais metais savo eiles Utenos regiono gyventojams dovanojo poetai iš Latvijos Sakartvelo, Lenkijos ir Lietuvos.

 • Birželio 15, 2022

  Jau prasidėjo ETNO dienos Utenoje!!!

  Utenoje prasidėjo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Aukštakalnio padalinio organizuojamo, Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamo projekto „ETNO dienos Utenoje" renginių ciklas. Šis projektas šiuolaikinėmis formomis supažindina su lietuvių etnine kultūra, lietuvišku fokloru įvairiose viešosiose erdvėse.

 • Birželio 09, 2022

  Lietuvių kalbos ir kultūros kursai studentams, dėstytojams ar mokslo darbuotojams iš Ukrainos

  Utenos kolegija kviečia mokslo ir studijų institucijų studentus, dėstytojus ar mokslo darbuotojus, visų sričių švietimo sistemos darbuotojus,  pasitraukusius iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje.

 • Birželio 02, 2022

  Editos Kušleikienės autorinių darbų paroda „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“

  Nuo birželio 1 d. iki 30 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos parodų galerijoje veikia Editos Kušleikienės autorinių darbų paroda „Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu". Parodos pristatymas - susitikimas su autore - birželio 14 d. 16 val. galerijoje.

 • Birželio 02, 2022

  Sugrįžta pamėgtasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga"

  Vasarą nepamiršti knygos ir skaitymo ragina Lietuvos bibliotekos, kviečiančios dalyvauti jau septintame skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga". Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija iššūkyje dalyvauti kviečia įvairaus amžiaus skaitytojus.

 • Gegužės 06, 2022

  Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai

  Jei Jūsų aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba!

 • Balandžio 27, 2022

  Pojūčių laboratorija

  Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje startavo nauja paslauga mažiesiems lankytojams – pojūčių laboratorija. Pirmieji ją išbandė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" auklėtiniai, kurie susitikimo metu pasileido į tyrinėjimų kelionę pasitelkiant 4 iš 5 pagrindinių žmogaus pojūčių: regą, klausą, lytėjimą ir uoslę.

 • Balandžio 25, 2022

  Bibliotekos darbuotojų mokomoji kelionė į Estiją

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka 2021-aisiais minėjo savo 90-ties metų darbo jubiliejų, jo proga Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įteikė piniginę dovaną, kuri buvo panaudota darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

 • Kovo 28, 2022

  Lietuvių kalbos kursai Ukrainos piliečiams

  Utenos švietimo centras koordinuoja lietuvių kalbos kursus Ukrainos piliečiams. Registracijos formą rasite adresu: https://forms.gle/c3DDoDGfPfGnBgks7
  Prašome pasidalinti šia žinute su asmenimis, kuriems tai gali būti naudinga.

 • Kovo 22, 2022

  Tinklalaidžių ciklai apie vaikų literatūrą ir literatūrines patirtis

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuotas projektas „Pokalbiai apie literatūrines patirtis" – tai tinklalaidės aktualiomis paaugliams ir jaunimui temomis.

 • Kovo 15, 2022

  Elektroniniai ištekliai ukrainiečiams

  Knygų skaitymas ramina, mažina nerimą, padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Todėl dalinamės Ukrainos leidyklų parengtomis nemokamomis elektroninėmis prieigomis prie įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusiųjų knygų, garso įrašų, taip pat žaidimų ir filmukų platformomis.

 • Sausio 07, 2022

  „EBSCO Publishing" duomenų bazės – dabar dar aktualesnės

  „EBSCO Publishing"  atnaujino savo akademinę ir verslo informacijos duomenų bazę, kuri prieinama ir mūsų bibliotekos skaitytojams. Dabar vietoje „Academic Search Complete" ir „Business Source Complete" yra prenumeruojamos „Academic Search Ultimate" ir „Business Source Ultimate".

 • Sausio 04, 2022

  Nauja bibliotekos paslauga – „Sensoriniai skaitymai" vaikams

  Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka ", siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.  

 • Gruodžio 14, 2021

  Kartų tiltas: junkimės kurti kartu

  Neretai skirtingų kartų mokymasis kartu yra nuvertinamas. Šis mokymosi būdas negali būti prilyginamas formaliajam švietimui, bet patirtys ir žinios, kurias gali gauti asmenys dalyvaudami tokio tipo užsiėmimuose, yra lyg unikalus paveikslas. Kiekviena patirtis yra nepakartojama, išgirstos istorijos yra asmeniškos, o patarimai ir pagalba užtikrinta. Kaip galima paskatinti skirtingų kartų mokymąsi kartu?

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės bei skaitmeninis  turinys. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti. 

Skaityti daugiau...

Nuorodos